Haber

Ümit Özdağ: Meral Akşener son seçimde kampanyasını yarıda kesti

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalında Kenan Taş’ın sorularını yanıtladı.

Özdağ, yaklaşan seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunurken, muhalefetin seçimi kazanacağını vurgulayarak birden çok adaya vurgu yaptı.

Seçimin birden çok adayla yapılması ve ikinci tipin sağlanması halinde muhalefetin başarılı olacağını belirten Özdağ, bu stratejinin son seçimdeki başarısızlığını Uygun Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kampanyasını yarıda kesmesine bağladı.

Özdağ şu ifadeleri kullandı:

“Meral Akşener kampanyasını durdurdu”

Son seçimde seçim neden ikinci tura gitmedi? Meral Akşener geçen ay işine ara verdi. Kampanya başladığında oyları yüzde 16 idi. Yüzde 7’ye kadar düşmesine izin verdi. Meral Akşener kadar oy alsaydı seçim ikinci tipte kalacaktı. Bilerek yapıldığını biliyorum.

“Kampanya yöneticisi Akşener’e ‘Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçeceğiz’ dedi”

Meral Akşener’in siyasi kampanyasını yürüten yöneticisi, seçimlere bir ay kala Meral Akşener’i Ankara’ya çağırarak karargâhta dinlenmediği odaya götürerek, ‘Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçiyoruz. Partiden ayrıldıktan sonra bana ‘Nedenini sorma’ dediğini söyledi.

‘Bunu açıklarsan inkar ederim’ dedi. ‘İstanbul’da seçimlerden 3 gün sonra bu açıklamayı yaptım ve Meral Akşener beni telefonla tehdit etti’ dedi. Meral Akşener de ben de bu kişinin kim olduğunu biliyoruz. Meral Akşener’den gelecek hiçbir tehditten korkmayın. çık açıkla kardeşim Bunu Türk milletine borçlusunuz.”

haberyomra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu