Yaşam

Yaşasın Cumhuriyet 100. Yıl Marşı Beste Yarışması Başvuruları Başladı

Uluslararası sivil toplum kuruluşu JCI bünyesindeki Genç Başkanlar ve Girişimciler Derneği Bahçeşehir Şubesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı nedeniyle “JCI 100. Yıl Marşı Beste Yarışması” düzenliyor. Başvurular 30 Ağustos’a kadar devam edecek.

JCI Bahçeşehir Yaşasın Cumhuriyetin 100. Yıl Marşı Beste Yarışması, her yaştan besteci ve söz yazarına açık olup, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ideolojisini ve maliyetlerini yansıtan marşların yapılmasını teşvik etmektedir. Kazanan beste, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü kutlamalarında seslendirilecek ve besteci, Gala Gecesi’nde eserini seçkin Komite üyeleri ve konuklarla birlikte seslendirme fırsatı bularak büyük bir şerefe sahip olacaktır. Ayrıca kazanan besteciye bir ödül verilecektir.

108 yıldır küresel ölçekte sürdürülebilir çalışmalar yürüten JCI’ın vizyon, misyon ve maliyetlerine bağlı kalarak, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen 2023 JCI Bahçeşehir Lideri Burcu ÇOBAN yıl, şöyle devam etti; “Cumhuriyetimizin kazanımları, Türkiye’nin geçmişinden bugüne kat ettiği yolun bir göstergesidir. Hepimizin Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarını korumak ve ileriye taşımak gibi misyonları var.

JCI Bahçeşehir olarak bu mirası korumak ve ileriye taşımak için harekete geçtik, gururlu bir yürüyüşe imza attık. Bu yarış, Türkiye’nin en özel yıllarından birine adanmış bir marş besteleme fırsatı sunuyor. Yarışmaya katılanlar yaratıcılıklarını kullanarak Türk milletinin değerlerini, kültürünü, tarihini ve geleceğini yansıtan bir marş besteleyecekler. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına özel olarak düzenlenen bu yarışa son katılım tarihi 30.08.2023’tür.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu