Teknoloji

Nisan ayının son haftasında çıkacak PC oyunları: 2023

 
Nisan ayının son haftasında çıkacak pek çok PC oyunu var. Bu liste yalnızca son birkaç hafta içinde çıkacak oyunları içeriyor. Ayrıca ilk haftalarda çıkacak olan oyunlara aşağıdaki linklerden göz atabilirsiniz:
 
– Nisan ayının ilk haftasında çıkacak PC oyunları: 2023 – 1 numara
– Nisan ayının ilk haftasında çıkacak PC oyunları: 2023 – #2
– Nisan ayının ikinci haftasında çıkacak PC oyunları: 8-14 Nisan 2023 #1
– Nisan ayının ikinci haftasında çıkacak PC oyunları: 8-14 Nisan 2023 #2
– Nisan ayının üçüncü haftasında çıkacak PC oyunları: 15-21 Nisan 2023 #1
– Nisan ayının üçüncü haftasında çıkacak PC oyunları: 15-21 Nisan 2023 #2
– Nisan ayında çıkacak ancak kesin tarihi belli olmayan PC oyunları: 2023
 
– Desta: The Memories Between (Dream Team Edition) (26 Nisan: sıra tabanlı taktikler, bulmaca, görsel roman)
 
 
Ustwo games tarafından geliştirilen ve grup tarafından yayınlanan sıra tabanlı taktik, bulmaca, görsel roman oyunu Desta: The Memories Between, 26 Nisan’da geliyor. Renkli bir sanat tarzına sahip bu yapımda gizemli bir macera bizi bekliyor olacak. Oyunda hem sıra tabanlı taktik ve strateji unsurları olacak hem de görsel roman tarzında hikaye anlatımı olacak. Oyunda farklı çeşitler birbirine karışıyor ve bu harmanlanma hali oldukça hoş bir şekilde karşımıza çıkacak.
Oyunda büyük tehlikeler alabileceğimiz bir yapı bizleri bekliyor olacak. Burada farklı karakterlerle karşılaşabileceğiz, bu karakterlerle etkileşime geçebileceğiz ve onlarla diyaloğa girebileceğiz. Oyunda kendi grubumuzu oluşturup çeşitli karakterleri bu kadroya katabileceğiz ve bu karakterlerin her biri farklı özelliklere ve marifetlere sahip olacak. Oyunda yakın saldırılardan uzun menzilli baskınlara, farklı karakterlerden farklı alanlara kadar pek çok farklı eşya bizleri bekliyor olacak.
 
 
Oyunda gizemli bir dünyaya atlayacağız, bu gizemli dünyayı keşfetmek bizim işimiz olacak. Oyunda savaş ve aksiyon sistemi olacak ve bu aksiyon sistemi yukarıda da belirttiğim gibi sıra tabanlı taktiksel strateji şeklinde olacak. Biliyorsunuz ki bu savaş şekli önce bir tim saldırısı ile gerçekleşir, ardından karşı tim bu saldırıya karşılık vermek için hazırlanır ve karşı tim taarruzu gerçekleştirdikten sonra sıra bize gelir. Kısaca kuyruk sistemi diyebiliriz.
Çıktığımız bu gizemli macerada etrafı keşfedebilir, farklı karakterlerle etkileşime geçebilir ve farklı bölgelere adım atabiliriz. Oyunda oldukça renkli ve çekici bir sanat tarzı benimsenmiştir. Hem karakterler hem de ortam oldukça renkli ve keyifli bir şekilde karşımıza çıkıyor. Yani oyuncular için cazip bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Bu da çok güzel. Oyunda bu özelliklerin dışında kendi kadromuzu ve grubumuzu kurabiliyoruz ve bu ekibe yeni karakterler alabiliyoruz. Oyunda savaş esnasında farklı bir karakter seçip bu karakteri rakibimize karşı kullanabiliyoruz.
 
 
Oyunda arka planda bize bir hikaye anlatılıyor, bu hikaye kapsamında çeşitli diyaloglara girebiliyoruz ve bu gizemli dünyanın sırlarını ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Yine oyunda yukarıda da belirttiğim gibi farklı karakterler ile etkileşime geçebiliyor, onlarla diyaloglar kurup sohbet edebiliyor ve onlarla ne yapacağımızı öğrenebiliyoruz. Oyunda neden bu dünyaya atıldığınızı, burada ne yaptığımızı ve nasıl ilerlememiz gerektiğini anlayabiliyoruz.
Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda her karakterin farklı özellikleri bulunuyor. Eski arkadaşlarımızla tanışıp onları görünce şaşırdığımız bu yapımda farklı yeteneklerin de kilidini açabiliyoruz. Oyunda farklı yeteneklere sahip rakiplere karşı farklı raid stilleri yapabiliyoruz ve onları kolayca yenebiliyoruz. Bu yeni yeteneklerle birlikte kendi stratejimizi daha da genişletebilir ve farklı stratejileri bu plana dahil edebiliriz.
Desta: The Memories Between’da menzilli baskın stilini daha çok seveceğiz gibi görünüyor. Oyunda sıra tabanlı strateji unsurları olduğu için yakına gitmek yerine uzaktan saldırı yapmak daha verimli hale gelebiliyor. Oyunda bu konuda ustalaşabilir ve bu renkli sanat tarzı dünyasında hayatta kalabiliriz.
 
 
Doğal olarak oyunda sadece aksiyon ve strateji unsurları yok, çözmemiz gereken çeşitli bulmacalar da bulunuyor. Bu bulmacalar ile oyuna farklı bir çeşitlilik ve atmosfer katıldığını söyleyebilirim. Oyunda yine tek oyunculu bir yapı benimsenmiş ve bunun yanında farklı farklı oyun modlarına da bu yapımda yer verilmiş. Oyun içerisinde yer alan modların ortasında efor, kabus modu ve dahası bizleri bekliyor olacak. Bu modlar arasında seçim yapmak tamamen bize kalmış.
Farklı alanlar ve farklı avantajlar
Oyunda farklı temalarla ilgili çeşitli bölgelere adım atabileceğiz, adım atarken çevreyi keşfedebileceğiz ve rakipleri yenmeye çalışacağız. Oyunda her rakip farklı bir yerde olacak ve onlara karşı çeşitli baskınlar yapmaya çalışacağız. Örneğin bir bölgede ormana dalıp diğer bölgede bir evin bahçesinde koşacağız. Oyun bu formatta farklı alanlara yer verecek ve her alanın kendine göre zorlukları ve avantajları olacak. Bu avantajları da kullanmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.
 
 
Rüya takımı kurmaya çalıştığımız bu yapımda güçlü karakterler ve ataklar bizleri bekliyor olacak. Bu saldırıları ve karakterleri elde etmek için oyunun hikayesi boyunca ilerlememiz gerekecek. Oyunda yapacağımız her atılım aslında çok önemli olacak. Çünkü sıra tabanlı strateji unsurlarının yer aldığı bu tip üretimlerde bu durum çok değerli. Rakibin geciken her atak sonrası atılımı bizi yenebileceği için bu konuya dikkat etmeniz gerekiyor.
Oyunda yine çeşitli saldırılar yapacağız ve bu saldırılar karşısında çevrenin yok edildiğini görebileceğiz. Kendine has fizik mekaniği bulunan bu oyunda yine arka planda çeşitli müzikler olacak ve bu müzikler ile oyunun içine kendimizi kaptırabileceğiz. Farklı ve farklı karakterlerle karşılaşabileceğimiz bu oyunda elbette tüm karakterler seslendirilecek ve arka planda duygu dolu bir hikaye anlatılacak. Bu kıssa kapsamında yeni sırları açığa çıkarabileceğiz ve buraya neden geldiğimizi öğrenebileceğiz.
 
 
Oyunda orta sahnelerde karakterlerin diyalogları olacak, bu diyaloglar beyaz bir balonun içinde gösterilecek ve bu balonun içinde ne dediklerini görebiliriz. Oyunun hikaye kısmı bu şekilde ilerleyecek ve hikayede neler olup bittiğini onları okuyarak görebileceğiz. Yani yukarıda da belirttiğim gibi görsel roman tadında bir yapı bizleri bekliyor olacak. Hikayenin gidişatı tamamen okuma ve görsellik üzerine kurulu olduğu için bu oyunda bu formu görebileceğiz.
Oyunda doğal olarak duruma göre çeşitli orta sahneler bizleri karşılayabilecek. Oyunda bu orta sahneler oldukça keyifli bir şekilde karşımıza çıkacak ve hikayeyi anlatmamızı kolaylaştıracaktır.
 
 
Öte yandan geliştirici ekip daha önce birçok yapımla birlikte olmuştu. Bu yapımların başında ise Monument Valley serisi, Land’s End, Assemble with Deva ve Alba: A Wildlife Adventure gibi oyunlar yer alıyor. Bu oyunlar arasında Assemble with Deva ve Alba: A Wildlife Adventure isimli oyunları oynadım ve bitirdim. İlk oyun kısa bir bulmaca hikayesi tarzını bize yansıtırken, ikinci oyun biraz daha geniş bir bölgede farklı bir maceraya atıldığımız bir oyun. Her iki oyun da çok renkli ve kendine özgü sanat tarzına sahip. Bundan dolayı bu oyunun bu tarzı benimsemesi gayet normal çünkü geliştirici ekibin belli bir sanat tarzı var ve her yeni oyunda bu sanat tarzını görebiliyoruz.
 
Renkli grafiklere ve renkli karakter setine sahip sıra tabanlı strateji öğeleri içeren görsel roman yapımlarını seviyorsanız bu oyuna bir şans verip göz atabilirsiniz. Desta: The Memories Between 26 Nisan’da PC platformuna geliyor ve Steam üzerinden istek listenize ekleyebilir, çıktığı gün bildirim alabilirsiniz. Bu şekilde, oyunun çıkışından haberdar olabilirsiniz.
 
– Strayed Lights (25 Nisan: aksiyon, macera, ruh benzeri)
 
 
Embers tarafından geliştirilen ve ekip tarafından yayınlanan aksiyon, macera, ruh benzeri bir oyun olan Strayed Lights, 25 Nisan’da piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Renkli görseller ve sanat tarzına sahip bu amansız dövüş aksiyon oyununda büyük bir dünyanın içine atılacağız. , bu dünyayı keşfetmeye çalışın ve ruh benzeri bir tarzda bir meydan okuma bekleyin. Oyunda yine farklı tipte düşmanlarla karşılaşabileceğiz, bu düşman tiplerinin farklı yeteneklerine karşı hazır olmaya çalışacağız ve kendi üzerimize baskınlar yapmak zorunda kalacağız.
Klasik souls benzeri oyunlarda olduğu gibi bu oyunda da her zaman farklı düşmanlarla karşılaşabileceksiniz, oyunda karşılaştığımız bu düşmanlara karşı çeşitli baskınlar yapabilir, saldırılarını savuşturabilir ve onlardan kaçabilirsiniz. Bunun dışında onları yenmek asıl hedefimiz olacak ve arka planda hikayeyi öğrenebileceğiz. Oyunda ne kadar çok çevre temizlersek ve ne kadar çok düşman ortadan kaldırırsak hikayede o kadar ilerleyebileceğiz ve kendimizle ilgili çeşitli eşyalar elde edebileceğiz.
 
 
Hayali bir dünyada yaşadığımız ve renkli bir sanat tarzının benimsendiği bu dünyada farklı bölgelere taşınıp bu bölgelerin farklı havasını ve atmosferini soluyabileceğiz. Oyunda karanlık ve aydınlığın karışımı olan bir sanat tarzı benimsenmiştir. Bu da bizi daha çok oyuna bağlayan ve oyun içerisinde ilerlememizi sağlayan unsurlar olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda farklı tipte düşmanlar bulunuyor, bu düşmanları ortadan kaldırmak için oyunda biraz vakit geçirmek olağan bir durum. Oyunun temel mekaniklerini, dövüş animasyonlarını ve daha fazlasını öğrendikten sonra bu düşmanları kısa sürede ortadan kaldırabiliyoruz.
Oyunda karşımıza çıkacak düşmanların ortasında iblisler, isimleri belli olmayan yaratıklar ve dahası bizleri bekliyor olacak. Bu iblislerin normalde kendi formları ve baskın stilleri olacaktır. Önce bu saldırı tarzlarını öğrenmemiz gerekecek ve baskınlarına karşı çıktıktan sonra karşı saldırıya geçmemiz gerekecek. Souls benzeri oyunlarda olduğu gibi bu oyunda da düşmanlar güçlü bir formda karşımıza çıkacak ve onları yenmek için çeşitli atılımlar yapmamız gerekecek. Bu nedenle yapacağımız her atak bu oyunda çok önemli olacak.
 
 
Karakterin tam kontrolümüzü aldığımız bu yapımda gizemli bir dünyaya savrulacağız, çevreyi keşfedebileceğiz ve bu gizemli dünyanın sırlarını ortaya çıkarmak için daha fazlasını yapabileceğiz. Oyunda yine bir karakteri kontrol edebileceğiz, bu karakter ile birlikte hikayenin sonuna ulaşmaya ve bize sunulan bu hikayeyi deneyimlemeye çalışacağız.
İçimizdeki şeytanla savaşmaya çalıştığımız bu yapımda oldukça hızlı bir dövüş aksiyon sistemi bulunuyor. Hızlı bir tempoda çeşitli saldırılar gerçekleştirebilir ve düşmanlara karşı farklı becerilerimizi kullanabiliriz. Kendimize bir güç saldırımız var, bu güç saldırısı ile düşmanları yenebilir ve ortadan kaldırabiliriz. Ayrıca oyunda farklı yakın saldırılar gerçekleştirebiliyor ve sahip olduğumuz yetenekler ile düşmanları yok edebiliyoruz.
 
 
Oyunda farklı formlara girebiliyoruz ve bu formlarla birlikte düşmanlara karşı farklı saldırılar gerçekleştirebiliyoruz. Oyunda düşmanların saldırılarını yarıda kesebiliyor, onları savunabiliyor ve onlardan kaçabiliyoruz. Düşmanların baskınlarından kaçındıktan sonra karşı saldırı yapabilir ve zayıf anlarında onları şaşırtabiliriz. Oyun bizi tamamen savunmada ve hücumda karşılıyor. Bundan dolayı bu yapımda aldığımız rastgele bir darbe sizin ölmenize sebep oluyor. Ancak bu duruma karşı çok dikkatli olmanız gerekmektedir.
Zamanlamalı saldırı ve savunma stilleri ile karşımıza çıkan bu oyunda güçlü bir dövüş sistemi bizleri bekliyor olacak. Oyunda alacağımız her darbe bizi farklı bir boyuta taşıyacak ve bu da ölmemize sebep olacaktır. Oyunda düşmanların saldırılarını tam zamanında durdurmamız gerekecek ve oyundaki bu karakter renkten renge dönüşebilecek. Oyunda sihir teması işlenmiştir ancak oyun içerisinde kendi ışığımızın rengini değiştirip maviden turuncuya çevirebileceğiz. Gerçeği maviden turuncuya çevirmek için çevreden çeşitli güçler toplayabileceğiz ve bu güçler ile birlikte düşmanları daha kolay yenebileceğiz.
 
 
Farklı bir sistem ve sanat tarzını benimseyen bu yapımda ışıltılı ve ışık saçan karakterler ve düşmanlar bizleri bekliyor olacak. Bu oyunda hem ilginç animasyonlar hem de ilginç karakterler ve düşmanlar karşımıza çıkacak. Oyunda olağan düşmanların yanı sıra işveren savaşları da olacak ve bu işveren savaşları, olağan düşmanlara karşı daha çetin ve güçlü olacak. Bu nedenle işveren savaşlarına hazırlanmak için oyuna kendimizi adapte etmemiz, oyunda biraz daha fazla zaman geçirmemiz ve becerilerde biraz daha ustalaşmamız gerekecek. Bu nedenle işveren savaşlarına katıldığımızda o büyük canavarların saldırılarını durdurmak için kendimizi savunabilecek, savunma yaparken boş bulduğumuzda ise karşı atak yapabileceğiz.
Oyundaki işveren savaşları sırasında büyük saldırılar alabiliyoruz ama onların baskınlarını tek tuşla bozabileceğiz. Dolayısıyla bu saldırılardan korkmanıza gerek kalmayacak.
Oyunda bir karakter seçim ekranı olacak, bu karakter ekranı ile kendimize bir karakter oluşturabileceğiz ve her ruh benzeri oyunda olduğu gibi kendi yeteneklerimize sahip olacağız. Bu yetenekleri geliştirerek ve yeni yeteneklerin kilidini açarak, düşmanlara karşı farklı saldırılar gerçekleştirebileceğiz. Yeteneklerin kilidini açmak ve yeni yetenekler kazanmak için düşmanları yenmemiz, çevreyi keşfetmemiz ve daha fazlasını yapmamız gerekecek.
 
 
Doğal olarak oyunda arka planda çeşitli müzikler olacaktır. Bu müziği besteleyen kişi Austin Wintory’dir. Bu isim daha önce birçok oyunda çeşitli müziklerle karşımıza çıkmış ve yaptığı müzikler Journey, ABZÛ ve The Banner Saga serilerinde yer almıştır.
Renkli ve karanlık bir yapıya sahip olan bu oyunda farklı bölgelere savrulabileceğiz ve bu bölgelerin farklı temaları ve görselliği ile farklı atmosferler ve farklı görüntüler görebileceğiz. Bu yapımda her bölgeyi keşfetmeye, buradaki düşmanları yenmeye ve bize sunulan bu dünyanın sırlarını ortaya çıkarmaya çalışacağız. Oyunda hem aksiyon-macera hem keşif hem de sağlam bir yapı bizleri bekliyor olacak. Pek çok çeşidin harmanlandığı bu yapımda geniş bir mcaera bizleri bekliyor.
 
 
25 Nisan’da çıkacak olan bu oyun Team Embers tarafından geliştiriliyor. Souls’un bu tarz aksiyon oyunlarını seviyorsanız bu yapımıza göz atabilir ve deneyebilirsiniz. Pek çok Souls benzeri aksiyon macera oyunu bu dönemde çıkış yapıyor. Bu formatın yükselişinden dolayı oyuncular için sıkıcı bir durum olabilir ancak daha önce bu türe girmediyseniz ve giriş yapmak istiyorsanız veya bu tarz oyunları seviyorsanız oyunun Steam sayfası şu an açık. . Dilerseniz Steam sayfasındaki istek listenize ekleyebilir ve çıktığı gün bildirim alabilirsiniz.
 
– Goodland’a hoş geldiniz (28 Nisan: strateji, hikaye, seçim odaklı)
 
 
Big City Lab tarafından geliştirilen ve grup tarafından yayınlanan strateji, benzetme, seçim odaklı yapım Welcome to Goodland 28 Nisan’da vizyona girecek. farklı görevler, birçok seçim yapın ve oyunun sonunu kendimize göre ayarlayın. Oyunda her oyuncu farklı bir deneyim yaşayacak, yaptığınız seçimler oyunun gidişatını belirleyecek ve oyun içerisinde bir çok seçim yapabileceğiz. Çıkış yapacak oyunda yine bulunduğumuz bu kasabada farklı karakterlerle etkileşime geçebileceğiz ve etkileşimde bulunduğumuz bu karakterler ile hikayenin gidişatına yön verebileceğiz.
Kara para aklama, zor kararlar verme, çeşitli görevleri yerine getirme ve daha fazlasını içeren bu yapımda kendimize güvenebileceğimiz dostluklar kurmaya çalışacağız ve bu dostluklarla birlikte aşağıdan yukarıya çeşitli paralar kazanmaya çalışacağız. Oyunda bir bug organizasyonuna üye olacağız, bu bug organizasyonu ile daha fazla para kazanabileceğiz ve bu organizasyonu daha da büyütmeye çalışacağız. Kartel kümesinin altında sıradan bir insan olarak başlayıp daha sonra büyük zirvelere ulaşabileceğimiz bu yapımda yükselip alçalmak tamamen bizim elimizde olacak. Çünkü yapacağımız seçimler ve önümüze çıkan fırsatlar seçimlere göre değişiklik gösterecektir.
 
 
Suçla dolu bir kasabada yer aldığınız bu yapımda bir suç örgütünün içinde yer alıyor, bu suç örgütünde sıradan bir insan olarak çalışıyor ve her ay maaşınızı alıyorsunuz. Doğal olarak bu eğilim devam etmez. Biz de bu işe el atmaya çalışıyoruz ve daha çok kazanmaya başlamak istiyoruz. Oyunun bu gidişatını değiştirmek tamamen bizim elimizde. Sıradan bir maaşlı olarak çalıştığımız ama daha çok yükselmeye çalıştığımız bu oyunda daha fazla müttefik çekerek daha da büyümeye ve pazar ağımızı daha da genişletmeye çalışıyoruz. Oyunda bir yandan kara para aklamaya çalışıyoruz, diğer yandan çeşitli şekillerde ticaret yapıp çok para kazanabiliyoruz. Oyunda ne kadar çok para kazanırsak o kadar çok şöhret kazanıyoruz ve bu itibar sayesinde daha çok insan bizi tanıyor ve çevremizi daha da genişletebiliyoruz.
Ortamı genişletmekle birlikte daha fazla fırsatın ve görevin kilidini açabiliyoruz. Oyunda bize çeşitli görevler veriliyor ve bu görevleri tamamlamak tamamen bizim işimiz. Bu görevleri tamamlayarak daha fazla para kazanabilir ve kasabadaki tanınırlığımızı artırabiliriz. Bunu artırırsak önümüze daha çok iş kapısı ve iş kolu gelir ve daha da iyi bir rotaya ulaşabiliriz. Elbette oyunda bir menajerimiz var ve bu menajer bize çeşitli görevler veriyor. Bu görevler sayesinde onu hayal kırıklığına uğratmamaya çalışıyoruz ama hayalimiz gelecekte bu menajerin yerinde olmak.
 
 
Küçükten başlayıp daha sonra büyük oltaları elimize alabileceğimiz bu yapımda farklı bölgeler bizi bekliyor olacak. Her bölgenin kendi teması, yapısı ve satabileceğimiz öğeleri vardır. Oyunda çeşitli dostluklar kurarak onlarla birlikte daha fazla pazar genişletmeye çalışıyoruz ve genişlemeye başladığımızda daha fazla insanla iletişim kurabiliyoruz. Ancak oyunda her karakter bir inanç değil maalesef çünkü her karakterin nasıl olduğunu öğrenmemiz ve ona göre yanımızda götürmemiz gerekiyor. Bir süre sonra bu karakterlerin bize ihanet etme ihtimalleri oldukça yüksek. Bu sebeple bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir.
Oyunda çeşitli zorluklar ve aşamalar bizleri bekliyor. Oyunda çeşitli seçimler yapabileceğimiz ve hareketlerimizi gözden geçirebileceğimiz bir yapı karşımıza çıkıyor. Oyunda çeşitli süreçlere ve pazarlara yeniden girebilir, burada gelecek planları yapabilir ve işinizi koruyabilirsiniz. Oyun içerisinde girdiğiniz bu pazarda sermayeyi daha da arttırabiliyoruz ve bu konuda kendinizi geliştirmeye başlıyoruz.
 
 
Karakterleri ve yapısıyla dikkat çekmeye çalışan, güvenli arkadaşlar bulmaya çalışan ve suç çeteleriyle iletişim kurmaya çalıştığımız bu yapımda yapacağımız atılımları planlayabiliyoruz. Oyunda farklı çeteler bulunuyor, bu çetelerin her birinin farklı üyeleri ve yapıları bulunuyor. Bu çetelerle iletişim kurabiliyoruz ve onlarla olan bu bağlantı sayesinde kendimizi tanıtabiliyor, daha çok görev alabiliyor ve daha çok müttefik kazanabiliyoruz.
Ne kadar çok çeteyle tanışırsak, o kadar çok fırsat ve çeşitli görevler açabiliriz. Oyunda elbette her zaman çeşitli seçimler oluyor, kiminle dost, kiminle düşman olduğumuzu biz belirliyoruz ve görevleri tamamlayıp tamamlamamak tamamen bize bağlı. Oyunda bir karakterle yetinip yetmemek tamamen bize bağlı. Bu nedenle karakterlerle birlikte geçireceğimiz zamanı biz belirliyoruz.
 
 
Oyunda yine üstten görünüm bir yapım bizleri bekliyor. Kasabada çeşitli alanlara tıklayabiliyor ve bu alanlarla birlikte çeşitli görevler açabiliyoruz. Oyunda farklı karakterler var ve bu karakterlerle etkileşim kurabiliyoruz. Etkileşimde bulunduğumuz bu karakterler ile çeşitli fırsatların kilidini açabilir, onlardan görevler alabilir ve daha fazla para kazanabiliriz. Oyunda asıl amaç para kazanmak ve bu şekilde hataların ortasına düşmeyi de ihmal etmiyoruz.
Oyunda karakterlerle karşılaştığımızda onlarla diyaloglara girebiliyoruz ve bu diyaloglar sırasında karşımıza bir seçim ekranı çıkıyor. Elbette bu seçim ekranında tamamen gerçek bir seçenek bulunmuyor. Bu gerçeği tamamen kendiniz belirleyebilirsiniz. Başka bir deyişle, bir oyuncunun seçebileceği seçenek farklı olabilirken, başka bir oyuncunun farklı bir seçeneği seçme olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle oyunda gerçek yoktur. Her oyuncuya göre farklı bir seçenek yanlış olabilir ancak yaptığınız seçimlerin bir bedeli vardır.
 
 
Suça adım atıp kasabaya bulaştırabileceğimiz bu oyunda bir yandan kartel olarak zirveye çıkmaya çalışırken diğer yandan çalıştığımız bu yerde daha çok para kazanmaya çalışıyoruz. sıradan bir maaşlı olarak. Oyunda güvenlik birimleri ile tekrar etkileşime geçebilir, onlara güvenebilir ve onlarla iş birliği yapabilirsiniz. Oyunda bir yandan suç örgütünde yer alabilirken diğer yandan çeşitli müttefikler toplayabiliyorsunuz. Bu müttefikler sayesinde daha fazla fırsatın kapısını açabilirsiniz.
Yukarıda da belirttiğim gibi bağımsız bir geliştirici tarafından bizlere sunulacak olan bu strateji tabanlı seçim odaklı hikaye oyununda pek çok özellik ve trend bizleri bekliyor olacak. Bir kartel kümesinde çalışan olarak oyunda yer alacağız ve kendimizi geliştirmeye çalışarak yeniden fırsatlara kapı aralayacağız. Oyun içerisinde çeşitli görevleri yerine getirebilecek, birçok karakter ile etkileşime geçebilecek ve o karakter ya da karakterleri bizim tarafımıza çekebilecek. Ayrıca çeşitli seçimler yaparak hikayenin gidişatına yön verebileceğiz.
 
 
Bu tarz yapımları seviyorsanız ve seçim odaklı oyunları seviyorsanız bu yapımıza göz atabilir ve oynayabilirsiniz. Oyun şu anda sadece PC platformuna çıkmaya hazırlanıyor. 28 Nisan’da Steam üzerinden PC için çıkacak olan bu oyunun Steam sayfası şu an açık. Dilerseniz oyunu istek listenize ekleyebilir ve çıktığı gün bildirim alabilirsiniz. Bu da işinizi kolaylaştıracaktır.
Oyunun şu anda rastgele bir demo sürümü yok. Bu sebeple oyunu deneme şansımız olmadı ancak çıktığı gün oyunu deneyebileceğiz. Ayrıca fiyatı şu an belli değil, çıkış yaptığı gün fiyatı öğreneceğiz.
 
– Trinity Trigger (25 Nisan: aksiyon, japon rol yapma)
 
 
FURYU Corporation tarafından geliştirilen ve XSEED Games tarafından yayınlanan Marvelous aksiyon Japon rol yapma oyunu Trinity Trigger, 25 Nisan’da geliyor. Zindan tabanlı bu rol yapma oyununda farklı bölgelere ilerleyebiliyor, farklı zindanlara girip temizleyebiliyoruz. bu bölgelerde Oyunda etrafta çeşitli silahlar bulabilir ve çeşitli hazinelerin kilidini açabiliriz. Bu hazinelerin kilidini açmak için öncelikle zindanlara giriyoruz, bu zindanlarda sandıkları açıyoruz ve bu sandıklar ile çeşitli eşyalara sahip olabiliyoruz.
Envanter sistemimiz ve karakter geliştirme sistemimizin yer aldığı bu yapımda hızlı bir aksiyon içerisine girerek Japon rol yapma deneyimi kazanabiliyoruz. Oyunda farklı bölgelere ilerlemeye çalışırken bir yandan da kendi karakterlerimizi geliştirmeye çalışıyoruz, kendimizden bir takım kurup çeşitli bölgelere adım atabiliyoruz. Oyunda farklı karakterlerle tanışıp etkileşime geçebiliyor, etkileşimde bulunduğumuz karakterlerden çeşitli görevler alabiliyor ve bu görevleri yerine getirerek çeşitli ödüller alabiliyoruz.
 
 
Bunda bilim kurgu teması benimsenmiş ve oyundaki asıl amacımız dünyayı kurtarmak. Oyunda bu dünyayı kurtarma teması için çeşitli tehlikelerin içine atılabiliyoruz, bu tehlikelerle hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da yaratıkları ve canavarları öldürmeye çalışıyoruz. Oyunda farklı yaratık türleri ve düşman türleri vardır. Düşman türlerini yenmek için silahlarımıza ve kendi becerilerimize dönmeliyiz. Oyunda farklı yetenekler ve el becerileri sergileyerek düşmanları alt edebiliyoruz ve ayrıca sağdan ve soldan açtığımız sandıklardan çeşitli silahlar elde edebiliyor ve silahları onlara karşı kullanabiliyoruz.
Oyunda alışılagelmiş düşmanların yanı sıra işveren savaşları da bulunuyor. İşveren savaşları, sıradan düşmanlara karşı daha güçlü ve çetindir. Bu oyunda patronları alt etmek için silahımızı tekrar kullanmaya çalışıyoruz ve karakterimizin yeteneklerini kullanmaya başlıyoruz. Oyunda farklı işveren tipleri bulunuyor ve bu işveren tiplerini öğrenmek için öncelikle oyunda biraz zaman geçirmek gerekiyor. Oyundaki işverenlerin baskın tarzlarını öğrenmek, onlara karşı baskın planı hazırlamak ve gelen baskınlara karşı kendimizi korumak çok değerli. Bunu yapmak için oyunda biraz zaman geçirmek ve karakterin becerilerine hakim olmak gerekiyor.
 
 
Klasik Japon rol yapma oyunu deneyimini bizlere sunacak olan bu yapım, üstten görüş kamerası perspektifine sahip. Bu kamera açısı sayesinde karakterimizi tamamen görebilir ve haritanın bir kısmına hakim olabiliriz. Oyunda yine farklı bölgelere adım atabiliyor ve bu bölgelerdeki çeşitli karakterlerle etkileşime girebiliyoruz. Bu karakterlerle etkileşim kurarak farklı bölgelere hakikat yolculuğu yapabilir ve onlardan görevler alabiliriz. Görevler için farklı ödüller alabilir ve bunları lehimize kullanabiliriz.
Garip yaratıklar ve düşman türlerinin yer aldığı bu oyunda kendimizi her zaman bir aksiyonun içinde bulamıyoruz. Oyunda aksiyon esnasında tabi ki kedimizi zindanda buluyoruz ve onu temizlemeye çalışıyoruz. Oyunda zindanlara girerek kıyasıya bir uğraş bizleri bekliyor. Oyunda zindanların dışında ziyaret edip keşfedebileceğimiz çeşitli alanlar da bulunuyor. Örneğin zindanların tepesinde bir şehir var, bu şehri istediğimiz gibi gezebiliyor ve içindeki karakterlerle etkileşim kurabiliyoruz. Sonrasında bu karakterlerden görevler alarak bu zindanları temizleme görevini üstleniyor ve bu zindanları temizleyerek dünyayı daha temiz bir hale getiriyoruz. Aynı zamanda hem buraları yaratıklardan temizliyoruz hem de görevi tamamlamış oluyoruz. Görevleri tamamladıktan sonra çeşitli ödüller ve eşyalar alabiliyoruz.
 
 
Oyun hem tek oyunculu hem de co-op yapıya sahip. Yani dilersek iki arkadaşımızı da yanımıza çağırabilir, onları bu güçlü çabamızda takviye olarak çağırabiliriz. Tek oyuncu olarak oynuyorsak karakterlerin ortasında geçiş yapabiliyor ve geçiş yaparken istediğimiz karakteri kullanabiliyoruz. Zindanların içinde yeniden keşfedebileceğimiz çeşitli alanlar var ve bu alanların ortasında kapalı kapılar bulunuyor. Bu iç kapıları açarak yeni sırları açığa çıkarabilir ve yeni ödüller kazanabiliriz.
Oyun sadece hızlı aksiyon ve düşmanları ortadan kaldırmakla kalmıyor, aynı zamanda bir bulmaca sistemi de içeriyor. Oyunda yer aldığımız zindanlarda çeşitli bulmacalarla karşılaşabiliyoruz ve bu bulmacaları çözmek bizim işimiz. Bulmacaların zorluğu yavaş yavaş artmaya başlıyor ancak alışılmış bir şekilde çok güçlü bir şekilde karşımıza çıkmıyor. Bundan dolayı bu konuda kendimize güvenmemiz yeterlidir. Oyunda farklı kasabalara atılıp bu kasabaları keşfedebiliyoruz. İstersek kasaba halkıyla etkileşime geçebiliyoruz, etkileşimde bulunduğumuz insanlarla sohbet edebiliyor ve onlarla hikayeyi ilerletmeye başlıyoruz.
 
 
Oyunda yine farklı silahları elimize alabiliyoruz ve bu silahların ortasında geçiş yapabiliyoruz. Yine yukarıda belirttiğim gibi oyunu hem tek oyunculu hem de co-op modunda oynayabiliyorsunuz ve tek oyunculu modda oynarsak karakterler arasında geçiş yapabiliyoruz. Oyunda farklı silah türleri bulunuyor ve bu silah türlerinin ortasında geliştirici ekibe göre 8 farklı silah türü yer alıyor. Bu silah çeşitleri arasında ise istediğimiz gibi geçiş yapıp düşmanlara karşı bu silah çeşitlerini kullanabiliyoruz.
Hem çevreyi keşfedebileceğimiz hem de rol yapma deneyimi kazanabileceğimiz bu oyunda keyifli bir dünya bizi bekliyor olacak. Harika bir maceraya atılacağımız ve hızlı aksiyona dalacağımız bu yapımda çeşitli bulmacaları çözüp, kooperatif modunda tek başımıza veya arkadaşlarımızla birlikte düşmanları yenebiliyoruz. Elbette bu oyunları arkadaşlarımızla birlikte işbirlikçi modda oynamak çok daha keyifli ve eğlenceli olabiliyor. Tabii bir arkadaşınız varsa arkadaşlarınızla birlikte denemenizi tavsiye ederim ancak tek oyuncu olarak da eğlenebileceğiniz adettendir.
 
 
Yukarıda bahsettiğim özellikleri özetlersem oyunda üstten görüşlü bir kamera perspektifi bizleri bekliyor. Oyunda başka bölge ve kasabalara geçiş yapıp bu bölgelerdeki karakterlerle etkileşim kurabiliyoruz. Oyundaki hızlı aksiyon sistemi, çeşitli düşmanların ve yaratıkların ortaya çıktığı zindanlarda çalışıyor. Onları yenerek hem karakterimizi geliştirebiliyoruz hem de farklı silah türlerine sahip olabiliyoruz. Oyundaki amacımız dünyayı yaratıklardan kurtarmak ve rahat bir nefes almaktır. Oyunda farklı karakterler var ve farklı karakterler arasında geçiş yapabiliyoruz. Dilersek bu oyunu arkadaşlarımızla birlikte dilersek tek oyuncu olarak da oynayabiliyoruz.
 
 
Farklı karakterlerin yer aldığı, farklı bölgelere geçerek düşmanları temizleyen bu yapım 25 Nisan’da biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun Steam sayfası şu anda açık, dilerseniz ekleyebilirsiniz. Steam sayfasındaki istek listenize ekleyin ve yayınlandığı gün bir bildirim alın. Bu bildirim sayesinde hem kolaylık sağlayabilir hem de oyunun çıktığını öğrenebilir ve direkt olarak oyuna sahip olabilirsiniz. Ne yazık ki, oyunun şu anda bir demosu yok. Bu nedenle rastgele bir girişimde bulunmadık ama oyunu çıktığı gün deneyimleyeceğiz ve deneyimlerimizi birbirimize aktarabileceğiz. Bu tarz rol yapma oyunlarını seviyorsanız ve macera unsurlarını seviyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz.
 
– Roots of Pacha (25 Nisan: piksel, çiftlik, simülasyon)
 
 
Soda Den tarafından geliştirilen ve Crytivo tarafından yayınlanan piksel grafikli çiftlik simülasyon oyunu Roots of Pacha, 25 Nisan’da piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. kaynaklarla bir yandan hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan da kendimize ait bir medeniyet kurmaya çalışacağız. Oyunda farklı klanlar olacak, bu klanlar ile birlikte kendi medeniyetimizi oluşturabileceğiz ve geri kalanımızı tanımaya çalışacağız.
Oyunda taş devrine gireceğiz ve taş bölümünde gereksinimleri kendimiz yapmaya çalışacağız. Taş Bölümü içerisinde taş kırabileceğiz, çeşitli madenlere geçiş yapabileceğiz ve bu madenlerle birlikte çeşitli kaynaklara sahip olacağız. Oyunda ise balık tutabileceğiz, ormanlara gidip çeşitli meyve ve mantarlar elde edebileceğiz ve daha fazlasını yapabileceğiz. Bu yapımda geniş bir içerik yelpazesi bizi bekliyor olacak ve her an çevreyi keşfedebileceğiz. Roots of Pacha ile kaynak toplayabileceğiz ve bölgemizi daha da genişletmeye çalışacağız.
 
 
Dev bir topluluğun modülü olmaya çalıştığınız ve vahşi doğayı keşfe çıktığınız bu yapımda dolu dolu bir yaşam simülasyonu deneyimi bizleri bekliyor olacak. Bu üretim türünde çevreyi keşfedebileceğimizi, kendimize farklı yapılar kurabileceğimizi ve nüfusumuzu arttırmaya çalışabileceğimizi biliyorsunuz. Bu oyunda farklı bir tema benimsemiş yani taş aşamasına dayanmaktadır. Bildiğiniz gibi Taş Devri’nde yapılabilecekler sınırlıdır. Balık tutmak, çeşitli meyve ve sebzeleri toplamak, kendi çiftliğimizi kurmak, bu çiftlikte farklı mahsulleri bir arada bulundurmak ve farklı yapılarla nüfusumuzu artırmak bu bölgede yapacağımız faaliyetler arasında yer alıyor. Oyundaki Taş Devri teması gerçekten dikkat çekiyor ve bir yandan da piksel grafik yapısıyla ön plana çıkmaya çalışıyor.
Oyunda kullanabileceğimiz ve çevreyi keşfederken bize yardımcı olabilecek çeşitli binekler var. Bineklere binerek çevreyi daha hızlı keşfedebilir ve daha hızlı seyahat edebiliriz. Bir yerden bir yere gitmek için bu binekleri temin edebiliyoruz ve bu bineklerle birlikte o yere kolayca ulaşabiliyoruz. Oyunda farklı hayvan türleri ve bina türleri bulunmaktadır. Bu hayvan ırklarının ortasında develer, filler ve daha fazlası bulunur. Onlarla birlikte etkileşim kurabilir, arkadaş olabilir ve şefkat gösterebiliriz. Bu nedenle oyunda etkileşime geçebileceğimiz birçok şey olduğunu söyleyebilirim.
 
 
Gelişmekte olan bir taş devri topluluğunun parçası olabileceğimiz bu oyunda bir yandan kendimizi geliştirirken diğer yandan medeniyetimizi ve klanımızı büyütmeye çalışacağız. Oyunda bir klanımız, bir topluluğumuz olacak. Her zaman bu topluluğu geliştirmeye çalışacağız ve burada bulunanları hızla görevlendirmeye başlayacağız. Oyunda çevreyi keşfetmeye çalışacağız ve çeşitli kaynakları toplamaya başlayacağız. Oyunda hayatta kalmak ve günü geçirmek için balık tutabileceğiz, taş kırabileceğiz, ormanlardan çeşitli ağaçları kesebileceğiz ve daha fazlasını yapabileceğiz. Bu sayede yeni yapılar inşa edilecek ve aynı zamanda ayakta kalmaya çalışacağız.
Oyun hem tek oyunculu hem de çevrimiçi işbirliği modlarına sahiptir. Bu metod yapımları tek oyunculu yani arkadaşlarınızla beraber oynamaktansa co-op şeklinde oynamak çok daha eğlenceli olabiliyor. Çünkü oyunda diğer oyunlarda olduğu gibi çevreyi keşfedebiliyorsunuz ve çevreyi keşfetmek için belirli bir süre ve süre gerekiyor. Bu sebeple çevreyi keşfetme ve çevreden çeşitli kaynakları toplama görevini takımlara ayırırsak daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliriz. Zaman kazanmak ve daha hızlı gelişmek için bu şekil oyunlarını arkadaşlarınızla oynamak daha eğlenceli ve daha verimli olabilir.
 
 
Oyunda üreme mekaniği var. Bu üretim mekaniği sayesinde çevreden çeşitli kaynaklar toplayarak çeşitli nesneler ve eşyalar elde edebiliyoruz. Oyunda yine çömlek üretebiliyoruz ve bu sistem ile günlük hayatta kendimizi daha rahat bulabiliyoruz. Oyunda yine sığ sulardan balık tutabiliyoruz ve bu balıklarla günlük hayatta yiyebileceğimiz yiyecekleri elde etmeye çalışıyoruz. Oyunda taşları kırabiliyoruz, metalleri işleyebiliyoruz ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Kaynakları gerçek anlamda kullanmaya çalıştığımız bu oyunda bir yandan sanat eserlerini öğretebilir, diğer yandan köyümüzü geliştirip nüfusumuzu artırabiliriz.
Oyunda taş aşamasından başlayarak zamanla bu taş bölümü aşarak yeni teknolojilerin kilidini açabilir ve bu teknolojiler ile kendimizi daha hızlı geliştirebiliriz. Oyunda yukarıda da belirttiğim gibi yerleşik hayata dönebiliyoruz, çeşitli tarım alanları kurup büyük bir ateş yakabiliyoruz. Bunun dışında oyunda farklı yapılar inşa edebiliyoruz ve artık yerleşmeye ve büyümeye çalıştığımın bir göstergesi olarak konut şeklinde binalar inşa edebiliyoruz.
 
 
Farklı toplulukların ve karakterlerin yer aldığı bu yapımda kendimize ait bir köy kurabiliyoruz ve köyümüzü her zaman evlerle birlikte geliştirmeye çalışıyoruz. Oyunda verimli bir farm oluşturmaya çalışıyoruz ve bu farmlar ile birlikte günlük yiyecek ihtiyacımızı karşılayabiliyoruz. Oyunda sadece bunlarla sınırlı kalmıyoruz bir yandan da kendi konutumuzu tasarlayıp bu konutu istediğiniz yere yerleştirebiliyoruz. Bu evi dilersek dekore edebiliriz, istediğimiz gibi tasarlayabiliriz ve daha fazlasını da yapabiliriz.
Kısacası bu oyunun bizlere keyifli bir yaşam simülasyonu sunduğunu söyleyebiliriz.
 
Oyunda ilk etapta taş aşamasından başlıyoruz, yavaş yavaş çeşitli aletler yapıyoruz ve yavaş yavaş teknolojiyi geliştirmeye başlıyoruz. Oyunda çevreyi keşfedebilir, çeşitli kaynaklar toplayabilir ve bu kaynakları bir geliştirme aracı olarak kullanabiliriz. Oyunda çevrede keşfedebileceğimiz çeşitli alanlar ile madencilik yapabilir, ormanlara girerek odun kesebilir ve elde ettiğimiz kaynakları köyümüz için kullanabiliriz. Oyunda yavaş yavaş gelişmeye dikkat ediyoruz ve bu gelişme sayesinde yerleşip çeşitli yapıların kilidini açabiliyoruz.
 
 
Oyunda yerleşik hayat ile birlikte tarım alanları kurabiliyoruz ve artık hayvan evcilleştirmeye geçebiliyoruz. Gezerken ve keşfederken çeşitli hayvanlara binebilir ve binek araç olarak kullanabiliriz. Oyunda ormanların içine dalarak ağaçları kesebiliyoruz ve bu kaynakları bina inşa etmek için kullanabiliyoruz. Oyunda bir yandan günlük yiyecek ihtiyacımızı karşılamak için sulardan balık tutabiliyoruz, diğer yandan hayvanları avlayabiliyoruz.
 
 
Taş devri ile başladığımız ancak sonrasında ileri teknolojiye hatasız ulaşmaya çalıştığımız bu üretimde bizlere keyifli bir deneyim sunması amaçlanmaktadır. Oyunu istersek tek oyunculu veya online co-op olarak arkadaşlarımızla oynayabilir ve onların da bu deneyime katılmasını sağlayabiliriz. Oyun 25 Nisan’da çıkış yapmaya hazırlanıyor ve bu tarz oyunları seviyorsanız bu yapımıza göz atabilir ve bahse girebilirsiniz. Oyun şu anda Steam sayfasında bulunuyor ve dilerseniz Steam sayfasından istek listenize ekleyebilirsiniz.
 
BONUS
 
– Zombi Çorbası (5 Nisan: atıcı, shoot’em up)
 
 
AeonSparx Interactive tarafından geliştirilen ve Astrolabe Games tarafından yayınlanan shooter, shoot’em up aksiyon oyunu Zombie Soup, 5 Nisan’da piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. büyük aksiyona dönüşür ve farklı alanlara ilerler. Oyunda çeşit çeşit zombilerle karşılaşacağız, silahlarımızı kullanarak bu zombileri alt edebileceğiz ve mermi çılgınlığı yapabileceğiz. Oyunda Ricky isimli bir karakteri kontrol edeceğiz, tamamen bu karakteri kontrol edeceğiz ve zombilere karşı bu güçlü mücadelede hayatta kalmaya çalışacağız.
Oyunda alışılagelmiş zombilerin yanı sıra işveren zombiler de olacak. Bu işveren savaşlarının üstesinden gelmek için kendi reflekslerimize ve silahlarımıza güvenmemiz gerekecek. İşveren savaşları, normal düşmanlardan daha zor ve daha zor olacak. Bu nedenle onları yenmek için çok çalışmamız gerekecek ve işveren zombinin üzerine kurşun yağdırmak zorunda kalacağız.
Oyunda renkli karakterler, renkli grafikler ve çeşit çeşit zombiler olacak. Bu zombileri alt etmek tamamen bizim işimiz olacak. Oyunda karşımıza çıkan zombiler farklı saldırı tiplerine, farklı canlara ve farklı tiplere sahip olacak. Onları yenmek için sağdan sola koşabileceğiz, doğrudan onlara nişan alıp ateş edebileceğiz ve daha fazlasını yapabileceğiz.
 
 
Oyunda kaçırılan bir kızı kurtarmak için büyük bir çaba içine gireceğiz ve ayrıca bu mücadelede hayatta kalabilmek için irili ufaklı düşmanları alt etmeye çalışacağız. Öte yandan oyunda sadece nişancı ve aksiyon unsurları bulunmayacak. Ayrıca oyun içerisinde bulmaca unsurları da tarafımıza aktarılacaktır. Bu bulmaca öğeleri, kolaydan zora doğru bir zorluk seviyesi sunacak. Bu yapıya göre bulmacalarda ustalaşmaya çalışacağız.
Oyunda çok fazla patlama, mermi ve daha fazlası olacak. Her şeyin savaş alanına dönüştüğü bu yapımda çevreden gelen düşmanları yenmeye çalışacağız, sağdan ve soldan gelen düşmanlara ve düşman kümelerinin üzerine patlayıcı atabileceğiz ve çok sayıda irili ufaklı olacak. bu işteki küçük kümeler. Bu kümeleri yenmek için çeşitli saldırılar yaparak kendimize uygun stratejiler belirlemeye çalışacağız.
 
 
Zombilerle dolu bu kasabada oyunda kullanabileceğimiz çeşitli silahlar olacak. Bu silahların ortasında ise makineli tüfekler ve hafif makineli tüfekler yer alacak. Onları etrafta bulabilir ve kullanabiliriz. Envanter sisteminin yer aldığı bu oyunda çevreyi keşfetmek oldukça değerli olacaktır. Bu nedenle oyun içerisinde bu tüfekleri bulup envanterimize koymak bizim işimiz olacak. Oyunda uzun menzilli saldırılardan yakın menzilli baskınlara kadar pek çok silah türü bulunacak. Uzaktan saldırıların ortasında silahlarımızı tekrar ateşleyip düşmanların üzerine mermi yağdırabileceğiz, yakın baskınların ortasında ise sopalarımızı, baltalarımızı ve daha fazlasını tedavi edebileceğiz. Bu nedenle, oyun çok çeşitli silahlara ve hem uzun menzilli hem de yakın menzilli aksiyon saldırılarına sahip olacak.
Zombilerin istila ettiği bir kasabada çıktığımız bu macerada genç bir kızı kurtarmak için büyük çaba harcıyoruz. Bu çabamız sırasında çeşitli düşman türleri ve zombilerle karşılaşıyoruz. Bu tür zombilerin üstesinden gelmek için etrafı araştırabilir, çeşitli kaynaklar toplayabilir ve bunları düşmanlar üzerinde kullanabiliriz. Asıl amacımızın bir kızı kurtarmak olduğu oyunda farklı bölgelere hareket ederek bu bölgelerdeki düşman çeşitliliğini ve kümelerini ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Bir şeyleri gerçekleştirmeye çalıştığımız bu oyunda bir yandan hayatta kalmaya çalışırken diğer yandan da kızı kurtarmak için çeşitli saldırılar yapıyoruz.
 
 
Yukarıda bahsettiğim yakın dövüş ve menzilli savaş silahlarının yanı sıra oyunda patlayıcılar da bulunuyor. Düşmanlara da patlayıcı atabiliyoruz ve bunları çoğunlukla kümeler üzerinde kullanabiliyoruz. Bir grup düşmanla karşılaşırsak üzerlerine patlayıcılarımızı atabilir ve topluca katledebiliriz. Bu nedenle patlayıcılar bu oyunda çok değerlidir. Patlayıcıların yanı sıra yine uzun menzilde kullanabileceğimiz hafif makineli tüfekler, keskin nişancılar, pompalı tüfekler ve dahası bizleri bekliyor olacak. Oyundaki diğer silah türleri arasında yine sopalar, tabancalar, havai fişekler ve dahası yer alıyor. Bunları kullanabilmek için envanterimizden seçmeniz gerekiyor. Bu sebeple oyunda çok çeşitli bir silah kütüphanesi olduğunu söyleyebilirim.
 
Savaş alanına dönüşmüş bir kasabadaki maceramızda işveren savaşları çok değerli olacak. İşveren savaşlarında çok güçlü bir deneyim bizleri bekliyor olacak. Durumda işveren baskınlarından kaçınmak için etrafta koşabileceğiz, kusabileceğiz ve daha fazlasını yapabileceğiz. Güçlü silahlar elde edebileceğimiz bu oyunda, bu silahları işverenleri yenmek için kullanabileceğiz. Bu nedenle, çevreyi keşfetmek ve güçlü silahlar bulmak, bu işverenleri yenmenin anahtarı diyebilirim.
 
 
Çıkacağımız bu macerada farklı bölge ve mekanlara ilerleyip her mekanın kendine has teması ve farklı zorlukları olacağı için bu mekanların özelliklerinden ve eksikliklerinden faydalanabiliriz. Bu yerlerde ilerleyebileceğiz ve yeni yerlerin kilidini açabileceğiz. Bu bölgelerde farklı tipte düşmanlar olacak ve bu bölgeleri temizlemek tamamen bize bağlı olacak. Her bölgede farklı türde düşmanların ortaya çıkması muhtemeldir. Bu nedenle bir bölgeye girdiğimizde ona göre araştırma yapmalı, o bölgeyi keşfetmeli ve tam bir imanda olduğumuzu hissettirmeliyiz. Oyunda çevreyi keşfederek bize fayda sağlayacak çeşitli silahlar ve objeler bulabiliyoruz ve bunları düşmanların üzerinde kullanabiliyoruz.
Kızı kurtarma operasyonunda elbette arka planda çeşitli zorluklar yaşayacağız ve bu hikaye kapsamında ne tür maceralara atılacağımız, hangi yollardan geçeceğimiz ortaya çıkacaktır. Bu hikaye bize hem orta sahneler hem de orta karakter konuşmaları aracılığıyla anlatılacak. Oyunda orta sahnelerde karakterimiz tekrar konuşabilecek ve bu sayede oyunun akışında neler olup bittiğini öğrenebileceğiz.
Oyunda karakterimiz başka bir karakterle etkileşime geçebilecek ve birlikte diyalog kurabilecekler. Diyaloğa girerken, bize çeşitli seçenekler sunulacak ve bu seçenekleri belirlemek tamamen bizim işimiz olacak. Şu anda bu seçimlerin hikayede veya gidişatta bir değişikliğe yol açacağını söyleyemem. Oyunun açıklamalarında rastgele bir bilgi yok. Dolayısıyla bu seçimlerin nasıl etkileneceği merak konusu diyebilirim.
 
 
Bu çeşitlilikte nişancı aksiyon ve macera ögeleri ile serpiştirilmiş bulmacaların yer aldığı bu yapım 5 Nisan’da biz oyun severlerin karşısına çıkmayı bekliyor. Üstten görüşlü kamera bakış açısına sahip bu oyunda harika bir macera bizi bekliyor. Bu tarz nişancı aksiyon oyunlarını seviyorsanız, bu prodüksiyona bir göz atabilir ve ilk çıktığı gün deneyimleyebilirsiniz.
Oyunun Steam sayfası şu anda açık. Dilerseniz Steam sayfasındaki istek listenize ekleyebilir ve çıktığı gün bildirim alabilirsiniz. Ayrıca oyunun demo versiyonu da bulunuyor. Demo sürümünü Steam’den indirebilir ve oyunun bir kısmını oynayabilirsiniz. Bu demo versiyonu sayesinde oyunun bir kısmını oynayabilir, oyunun mekaniklerini deneyimleyebilir ve nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu nedenle, bu demo sürümünü deneyerek oyunu satın alıp almayacağınıza da karar verebilirsiniz.
– Deniz Farelerinin Laneti (6 Nisan: aksiyon, macera)
 
 
Petoons Studio tarafından geliştirilen ve PQube tarafından yayınlanan aksiyon, macera, platform oyunu Curse of the Sea Rats, 6 Nisan’da çıkış yapmaya hazırlanıyor. Platform yöntemlerini de içeren bu oyunda farklı bölgelere ilerleyip deneyeceğiz. bu bölgenin farklı platform zorluklarıyla başa çıkmak ve burada farklı düşman türleri ile çaba sarf etmek. Farklı fare türlerinin kontrolünü elimize alacağımız bu oyunda bir sihirbaz tarafından fareye dönüştürülecek ve buradaki asıl amacımız eski halimize dönmek olacak.
Bir şekilde fareye dönüştüğümüz bu oyunda farklı tipte düşmanlarla karşılaşacağız ve her düşman tipinin farklı özellikleri ve farklı becerileri olacak. Onlara karşı formda durup sağa sola zıplayabileceğiz ve onlara karşı atılım yapabileceğiz. Oyunda olağan düşmanların yanı sıra işveren savaşları da olacak. İşveren savaşları, sıradan çabalardan daha fazla zorluk sunacak ve biz de bunların üstesinden gelmek için farelerin gücünü kullanmaya çalışacağız.
Oyundaki fareler çok çevik ve çevik olarak karşımıza çıkacaktır. Oyunda sağdan sola zıplayıp hızlı atak yapabileceğiz ve düşmanlardan gelen kontra ataklara karşı kendimizi izleyebileceğiz. Oyunda yine birden fazla yetenek olacak ve gelecekte bu yeteneklerin kilidini açabileceğiz. Birçok yeteneğin yer alacağı bu oyunda farklı ve yeni yeteneklerin kilidini açabileceğiz ve bu yetenekleri düşmanları yenmek için kullanabileceğiz.
 
 
Oyunda solo ya da local co-op oynayabiliyor ve arkadaşımızla birlikte bu yolculuğa devam edebiliyoruz. Bu tarz oyunlar arkadaşlarla daha keyifli olacağı için öncelikle size local co-op modunu öneriyorum. Arkadaşlarla birlikte düşmanları yenmek, düşmanlara karşı çeşitli saldırılar yapmak ve tehlikeleri kontrol altına almak tek başınıza ilerlemekten çok daha eğlenceli ve kolay olacaktır.
Harika bir maceraya atılacağınız platform aksiyon macera oyununda çeşitli animasyonlar, karakterler ve çok daha fazlası bizlere sunulacak. Oyunda farklı bölgeler olacak, bu bölgelerin her biri farklı bir temaya ve farklı bir yapıya sahip olacak. Burada ilerleyerek çeşitli tehlikelerle karşılaşacaksınız ve biz bu tehlikelerin her birini ortadan kaldıracağız. Oyunda çevreyi keşfederek yeni yeteneklerin kilidini açabileceğiz ve bu yetenekleri düşmanlar üzerinde kullanabileceğiz. Oyunda farklı yetenekler olacak ve bunları düşmanları yenmek için kullanabiliriz.
Renkli animasyonlara ve sanat tarzına sahip bu oyunda parkur mücadeleleri de ön plana çıkacak. Animasyonları, karakterleri ve atmosferi ile ön plana çıkmaya çalışan bu oyunda aksiyon, macera ve platform unsurları yer alacak. Oyunda yine ışık ve gölge efektleri, ayrıntılı ortam, çekici atmosferler ve çok daha fazlası yer alacak. Oyunda yine düşmanlarla karşılaşabileceğiz ve bu kapsamda bir cam bara sahip olacağız. Bu çıta ne kadar düşükse hayatımızın o kadar tehlikede olduğunu söyleyebiliriz.
 
 
Oyunda ormanlardan mağaralara, taşlık alanlardan zindanlara ve bataklıklara kadar pek çok bölgeye adım atacağız ve bu yerlerin zorluklarını aşmaya çalışacağız. Dövüş mekaniğinin yer alacağı oyunda, kılıç ve yumruklarımızla düşmanları yakından yenmeye çalışacağız. Oyunda yer alan aksiyon ve dövüş sistemi oldukça tatmin edici bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Farklı düşmanların ortaya çıkacağı ve farklı platform mücadelelerinin yer alacağı bu oyunda harika bir maceranın peşindeyiz.
Oyunda, onu tekrar farklı platform meydan okumalarına gönderin. dikkat etmek tamamen bizim işimiz olacak
 
 
Oyunda biz oyuncular olarak farklı bölgelere ilerleyerek çevreyi keşfedebileceğiz ve bu bölgelerde yeni kapıların kilidini açabileceğiz. Oyunda yukarıda da belirttiğim gibi farelerin kontrolünü ele alıp farklı düşmanlarla karşılaşmaya çalışabileceğiz. Oyunda 4 farklı oynanabilir karakter olacak ve bu karakterlerin her biri farklı özelliklere ve yeteneklere sahip olacak. Yeteneklerinden yararlanmak ve onlardan yararlanmak için özel saldırılar yapabileceğiz ve bu şekilde düşmanları kolayca yenmeye çalışacağız.
Tek başınıza ya da yerel partnerlerle oynayabileceğiniz bu oyunda en fazla üç arkadaşınızla beraber oynayacaksınız yani biz 4 kişi olarak bu oyunda yer alacağız. 4 kişi olarak yer alabildiğimiz bu oyunda işveren savaşları çok daha kolay olacak. Bu nedenle işveren savaşlarında düşmanı bloke etmek, saldırıları sürekli ve hızlı yapmak düşmanın canını çok daha hızlı azaltacak ve böylece onu daha kolay yenebileceğiz.
 
 
Oyunda karakterlerin güçlü ve zayıf yönleri olacak. Bu güçlü ve zayıf yönlerin nasıl kullanılacağı tamamen bize bağlı olacaktır. Oyunda her karakter için yeniden özel ve yeni becerilerin kilidini açıp geliştirebileceğiz. Oyunda bir yetenek ağacı kullanacağız ve bu yetenek ağacı ile birlikte yeni yeteneklerin kilidini açabilecek ve bu yetenekleri daha da artırabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort